En Popüler 10 Yerli Proje Albümü

Yaşayan ya da aramızdan ayrılan müzisyenlere saygı duruşu niteliğinde yapılan tribute ya da özel derleme albümler artık çok popüler. Bu tür koleksiyonluk albümler arasında popüler olanları derledik.

Yaşayan ya ya yaşamayan müzisyenlere saygı duruşu manasında yapılan tribute albümler ya da özel derleme albümler artık çok popüler. Bu tür koleksiyonluk albümler arasında popüler olanları derledik. Pandemi sonrası bu tür projelerin artacağı kulağımıza çalındı, bekliyoruz.

İşte Benim Zeki Müren

2013’te piyasaya çıktı. Muazzez Abacı, Nükhet Duru, Göksel, Halit Ergenç gibi 23 isim projeye dahil oldu. Albümün açılışını elbette Sanat Güneşi sıcacık sesiyle yapıyor.

Orhan Gencebay ile Bir Ömür

Orhan Gencebay’ın külliyatı epey geniş. 2012’de yayımlanan 2 CD’lik albümde 33 eser, 33 isim tarafından seslendirildi. Albümdeki her versiyonu ayrı sevildi, Gencebay ise çok duygulandı. Seslendiren isimler arasında Duman, Gülşen, Tarkan, Ajda Pekkan var.

Söz Vermiş Şarkılar

Tüm sözlerin Murathan Mungan'a ait olduğu şarkılardan oluşan bir derleme albümdür. 2004’te çıkan 18 parçalık albümde Müslüm Gürses, Candan Erçetin, Athena, Teoman gibi isimler yer alıyor.

Mirkelam Şarkıları

2017’de yayınlanan albümde koşan adam Mirkelam’ın kariyerinin 20’nci yılına özel bir albüm. Kimisi eski sound’a sadık kimisi de özgün yorumladı. 10 parçalık albümde Teoman, Gülşen, Göksel, Feridun Düzağaç, Bedük gibi isimler yer alıyor.

Makyaj Odası Şarkıları

Balkan şarkıları seslendiren Suzan Kardeş, makyözlük kariyerini müzikal kariyeriyle bir araya getirdiği bir albüm yayınladı. 2009’da çıkan 18 parçalık albümde her türden şarkı var… Sadece müzisyenler değil, oyuncular da dahil oldu. Örneğin Cem Yılmaz’la yaptığı Ah Bu Gönül Şarkıları düeti… 

Cem Karaca: Merhaba Gençler 

Şarkıları en çok cover’lanan isimlerden biri Cem Karaca. Bu sefer müzisyenler saygı albümü için bir araya geldi. 2018’de çıkan albümde 13 parça yer alıyor. Dahil olan isimler arasında Can Bonomo, Teoman, Sıla, Sansar Salvo var. 

Kayahan'ın En İyileri

2014’te yayınlanan albümde 18 Kayahan parçası var. Bu albümde Sezen Aksu, Tarkan, Nilüfer gibi birçok ismin yer alıyor. Albümün ikincisinin de geleceği söyleniyor.

Aysel’in
Türk pop müziğinde önemli yeri olan söz yazarı Aysel Gürel anısına 2013’te yapıldı albüm. Yayınlandığı yıl Türkiye'de yılın en çok satan albümü oldu. 13 parçalık albümde yer alan isimler arasında Sezen Aksu, Tarkan, Yaşar, Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Ajda Pekkan var.

Ve Nazan Öncel Şarkıları

Düzenlemelerini İskender Paydaş’ın yaptığı 14 parçalık yapım. 2018’de çıkan albümde şarkı seslendirenler arasında Sıla, Tarkan, Ceylan Ertem, Çağan Irmak, Eypio, Hayko Cepkin var.

Nilüfer 25 Düet

Nilüfer’in kendine armağanı olarak nitelendirdiği 2014 yılında çıkardığı albüm. Kendi şarkılarının rock cover’larını 25 isimle yaptı. Şarkıların her versiyonu bambaşka. Düet yaptığı isimler arasında Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Malt gibi rock müzisyenler var.